Zirkonyum Köprü Neden Tercih Edilmelidir?

yazar:

kategori:

Yaygın zirkonyum köprü hakkında bilgi almak için yazımıza göz atın!

Bir diş veya bir grup dişin görünümünün estetik olarak bakımını sağlamak için diş hekimliğinde kullanılan protezdir. Zirkonyum köprü, vidalı protezlerden veya daha kalıcı metal alerjilerinden kaynaklanan rahatsızlıklardan kaçınmak isteyen hastalar için en iyi seçenektir.

Ayrıca, güzel bir gülüş için köprü seçimi estetik açıdan da önemlidir. Kemik kaybına bağlı olarak yakalanan bir hastalık olan alveolar kist, çoğu zaman güzel bir gülüşü ortadan kaldırabilir. Bu nedenle, kistlerin tedavisi için de zirkonyum köprüler kullanılır. Zirkonyum, dayanıklı, güçlü ve doğal bir görünüme sahip olduğu için köprü yapımlarında sıkça tercih edilir. Ayrıca, dişlerin çevresindeki dişetlerinin daha az tahrip edilmesini sağladığı için diş hekimleri tarafından da önerilir. Zirkonyum köprüler, dişlerinizi olduğundan daha güzel ve doğal görünümlü hale getirerek, daha özgüvenli bir gülüşe sahip olmanızı sağlar.

Zirkonyum kaplamalar güvenilirlik ve dayanıklılık açısından üst düzeydedir. Dişteki olası renk değişimleri ve bozulmalarında aynı zamanda diş kayıplarında kullanılabilir. Geniş renk seçeneği doğal bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Zirkonyum kaplamanın sıcak ve soğuğu iletkenliği az olduğundan dolayı sıcak- soğuk hassasiyeti yaratmaz. Aynı zamanda yüzeyi parlak ve pürüzsüz olduğu için dişlerde plak birikimine neden olmaz ve temiz bir görüntü yaratır. Dişleri kırık olanlar, dişlerinde renk değişimi olanlar, çarpık dişler, eksik dişlerin,  diş eti çekilmesi yaşayan kişilerin güvenle yaptırabileceği bir uygulamadır.

Zirkonyum kaplamanın güzel yanlarından biri de metal alerjileri olanların kullanabileceği bir alternatiftir.Uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilir olmasıyla birlikte estetik bir görünüme imkan sunar. Kullanıma bağlı olarak en az on yıl olmak üzere ömür boyu dahi kullanılabilir.