Hollywood Smile Nedir?

Gülümseme, iletişim kurmak için kullandığımız en önemli ifadelerden biridir. Bir gülümseme mutluluğu, üzüntüyü, öfkeyi veya korkuyu ifade edebilir. Gülümseme aynı zamanda bir hoşgeldin, onay veya sevgi işareti olabilir. Kısacası, bir gülümseme çok güçlü bir sözsüz ifadedir.

Hollywood Gülüşü mükemmel gülüşü anlatmak için kullanılan bir terimdir. Bu tür bir gülümseme, mükemmel şekilde hizalanmış düzgün beyaz dişlerle karakterize edilir. Terim, Hollywood’un ilk günlerinde, film yıldızlarının mükemmel dişleri ve göz kamaştırıcı gülümsemeleriyle tanındığı zamanlarda ortaya çıktı. Hollywood Gülüşü gülümsemeler için altın standart olsa da, herkes mükemmel dişlerle doğmaz.

Neyse ki, mükemmel gülüşe ulaşmanın diş beyazlatma, porselen kaplamalar ve diş implantları dahil olmak üzere birçok yolu vardır. Mükemmel Hollywood gülümsemesine sahip olmakla ilgileniyorsanız, size sunulan farklı seçenekler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Hollywood Gülüşü ve bunu nasıl başarabileceğiniz hakkında daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

Mükemmel beyaz bir gülüş, yani Hollywood Smile, hastanın dişleri genel olarak sağlam, kırık dişler de dahil olmak üzere, dolgulu veya sarı renkte olduğunda kaplamalar kullanılarak elde edilebilir. Çok sayıda ünlü bu işlemden geçmiştir. Bununla birlikte, pratikte yaygın bir durum, bir hastanın kaplama kullanarak bunun için gerekli olan azı dişleri dahil tüm dişlerin mevcut olması ve düzgün yerleşimde olmasıdır. Kaplama kullanan hastalar için bir Hollywood Gülüşü yaratmaktan büyük zevk alıyoruz çünkü bu, gülüşünüzde dikkate değer bir dönüşüm sağlayan mümkün olan en az invaziv prosedürdür. Daha yaygın bir durum, orta düzeyde karmaşıklığa sahip olan doğal dişlere, kaplama kullanımı ve diş kronları ile implant kullanımı arasında yarı yolda, kron ve köprüler yerleştirerek bir Hollywood Gülüşüne sahip olmaktır. Hastanın dişlerinin en az yarısı sağlam durumda, diğer yarısı sağlıklı bir köke ve bunları kronlarla monte edecek kadar büyüklüğe sahip olduğunda bu tekniğe başvuruyoruz. Bir veya iki dişin eksik olduğu bir alana, büyük bir komplikasyon olmaksızın bir köprü yerleştirilebilir, ancak daha fazla diş eksikse, daha karmaşık bir protez için hazırlık prosedürü olarak implantları yerleştirmemiz gerekir

Kendinize uygun olanı seçmeniz için sizi en kısa sürede kliniğimizdeki diş hekimlerimizle görüşmeniz için konsültasyona davet ediyoruz!


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir